KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052035
nr 1405 2035
Amie Lindahl
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1981. Olja på duk, 18x23cm, yttermått inklusive ram: 20x27cm
Amie Lindahl, svensk bildkonstnär född 1941.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:57:02
14/6 17:24:40
14/6 17:25:15
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer